טופס 4 ארנונה

אישור טופס 4 במהירות הגבוה ביותר! ובמחיר הטוב ביותר בשוק!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

pexels-cytonn-photography-955389
תוכן עניינים

טופס 4 ארנונהטופס 4 הוא למעשה אישור אכלוס שנותנת הרשות המקומית למבנה חדש או מבנה ישן שעבר שינויים מבניים משמעותיים. ללא טופס 4 לא ניתן לאכלס את המבנה ולא ניתן לחבר אותו אל רשת החשמל הארצית, אל חברת הגז, אל חברת המים ואל חברת התקשורת. נשאלת השאלה, אם כן, האם בעל נכס שלא קיבל טופס 4, נדרש לשלם ארנונה לפני שהתקבל אישור האכלוס עצמו, או שחובת הארנונה חלה רק לאחר קבלת טופס 4. על טופס 4 ארנונה ומה אומר החוק בנושא, תוכלו לקרוא ממש כאן בשורות הבאות.

 

האם צריך לשלם ארנונה לפני קבלת טופס 4?

בואו נשים את התשובה על השולחן כבר עכשיו – התשובה היא בהחלט כן. מרגע שבניית המבנה נסתיימה והמבנה מוכן לאכלוס, חלה על בעליו לשלם ארנונה לרשות המקומית. מצד שני, בעל הנכס לא יכול לאכלס אותו ללא אישור טופס 4. ואולם, שני הנושאים של טופס 4 ארנונה אינם קשורים ואינם תלויים זה בזה. אם נכס מסוים לא מקבל טופס 4, זה בגלל שהנכס אינו עומד בדרישות החוק ולא בגלל שהרשות המקומית החליטה בשרירות לב למנוע את הטופס מבעל הנכס. אם בעל הנכס לא רוצה לשלם ארנונה לפני קבלת טופס 4, הוא צריך לפעול בצורה נכונה – להתחיל את תהליך קבלת האישורים הנדרשים עוד בשלבים הסופיים של הבנייה, כך שכאשר הבנייה תסתיים יישארו רק מספר אישורים שעליו לקבל לצורך הגשת הבקשה לאישור אכלוס ואם ישנם ליקויים שבגינם הרשות המקומית מסרבת להעניק את האישור, יתכבד בעל הנכס ויבצע את התיקונים הנדרשים מתוך הבנה שהדרישות ממנו הן על פי החוק ויש להן סיבות טובות. אם בעל הנכס בוחר להתעכב עם זה, זאת זכותו, אבל בינתיים יהיה עליו לשלם ארנונה.

 

 

איך נקבעת הארנונה לפני שיש אישור אכלוס?

גובה הארנונה נקבע כידוע, על בסיס שילוב של תעריף ארנונה לאזור הספציפי וביחס לשטח המבנה. השאלה היא איך יודעת הרשות המקומית בכמה לחייב את הנכס אם עדיין לא נתקבל לנכס אישור אכלוס והתשובה היא שלרשות המקומית כבר יש את הנתונים הנדרשים. כל בניה של נכס חדש מתחילה בקבלת היתר בניה מהוועדה המקומית לתכנון ובנייה הפועלת במסגרת הרשות המקומית. לוועדה יש את כל נתוני הנכס ואת תכנית הבנייה שלו ובהתאם לתכנית זו מוגדר שטח הנכס ועל פי נתון זה גם נקבעת הארנונה לנכס. מעבר לכך, חשוב להבין שבהיעדר טופס 4 נקבעת על פי הנתונים שעל הנייר וכאשר תבצע הרשות בדיקה פיזית בשטח של שטח המבנה, כל פער בין השטח שהוערך מלכתחילה ובין השטח בפועל, יצטרך להיסגר, בין שלטובת בעל הנכס ובין שלטובת הרשות המקומית. על כן, אם אתם לא רוצים לשלם ארנונה לשווא, השלימו את התהליך של טופס 4 בהקדם.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

נשמח ליצור איתך קשר ולסייע

מלא את הטופס הבא ונחזור אליך בהקדם

המרכז לטופס 4
המרכז לטופס 4

אנו מציעים מגוון שירותים בתחום הבירוקרטיה והטיפול מול הרשויות המקומיות בענף הבניה.
לחברתנו +10 שנות ניסיון בתחום קבלת טופס 4, החתמות קבלנים, היתרי שינויים, אישורי מהנדסים ועוד!
אנו עובדים באופן ישיר עם אדריכלים וקבלנים ידועים ומנוסים, ועושים ככל שביכולתנו לעזור ולסייע לכם לקבל אישור טופס 4 לבית פרטי, טופס 4 לבניינים ועוד מגוון סוגי אישורים וטפסים.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!